Prowadzenie książki przychodów
rozchodów

Pionki Kompleksowa pełna księgowość obsługa sp z o o

Wspominaliśmy już na naszej stronie o księgach handlowych w obsłudze księgowej spółek z o.o. Jest to element niezbędny w przypadku konieczności prowadzenia kompleksowej pełnej księgowości. Dziś chcielibyśmy nieco zgłębić tę tematykę podkreślając zasady, według których księgi handlowe powinny być prowadzone. Jakie to są zatem zasady i czemu służą? O tym wszystkim poniżej.


Zasady prowadzenia ksiąg handlowych


Zgodnie z zapisami figurującymi w Ustawie o rachunkowości (Art. 24 pkt.1), księgi handlowe w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, a także w innych spółkach do tego uprawnionych, powinny być prowadzone według ściśle określonych wytycznych, a mowa tu o następujących zasadach: 


Jakie powinny być księgi handlowe?


Zgodnie z wyżej wymienioną ustawą, księgi handlowe powinny: 


Zapisy w księgach handlowych powstawać powinny w oparciu o systematycznie gromadzone dowody księgowe, które dokumentują operacje gospodarcze w obrębie danego przedsiębiorstwa. O tym wspomnimy jednak w kolejnym artykule.

Jeśli chciałbyś powierzyć prowadzenie ksiąg handlowych spółki z o.o. specjalistom, zapraszamy do skorzystania z usług Biura Księgowego Edyty Grubek EGUK. Działamy również na terenie Pionek. Zadzwoń do nas: (0-22) 728-04-40.

Nasza GALERIA

MENU