Prowadzenie ksiąg
handlowych

Mława Kompleksowa pełna księgowość obsługa sp z o o

Czy prowadzenie księgowości spółki z o.o. jest trudne?

Zgodnie z  zapisami zawartymi w ustawie o rachunkowości, przedsiębiorcy prowadzący spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością są zobligowani do prowadzenia kompleksowej pełnej księgowości, co oznacza,, że nie mogą oni korzystać z rozwiązań takich jak podatkowa księga przychodów i rozchodów. Prowadzenie pełnej księgowości i obsługa spółki z o.o. jest nieco bardziej skomplikowane. Opiera się m.in. na przygotowywanym co roku sprawozdaniu finansowym, w którym umieszcza się informacje dotyczące bilansu zysków i strat, które przekazuje się potem do urzędu skarbowego oraz sądu rejestrowego. W ramach pełnej księgowości prowadzony jest również zakładowy plan kont, dzięki któremu możliwe jest wyliczenie dochodu do opodatkowania. Ponadto, pełna księgowość roztacza wiele możliwości dla spółek z o.o. zarówno w Mławie, jak i w każdym innym mieście. Jakie?


Zalety prowadzenie pełnej księgowości

Pełna księgowość otwiera na oścież drzwi do poznania możliwości finansowych firmy. Dzięki pełnemu wglądowi we wszystkie operacje gospodarcze wewnątrz przedsiębiorstwa istnieje większa szansa na kontrolę wydatków w przyszłości i ułożenie strategii rozwoju. Pełna księgowość to świetne źródło informacji na temat firmy, z których można korzystać przez wiele lat – z racji obowiązku ich przechowywania.

Chcesz przeprowadzić pełna księgowość swojej firmy z Mławy i chciałbyś w tym celu skorzystać z usług specjalistów? Biuro Księgowe Edyty Grubek EGUK będzie wyborem idealnym. Przekonaj się i zadzwoń: 509-132-607. 

Nasza GALERIA

MENU